Kyjov na jeden den zmodral na podporu porozumění autismu

Pochod v modrém

Již desátý ročník Pochodu v modrém na podporu Světového dne porozumění autismu se konal v úterý 23. dubna. Akci tradičně uspořádala Mateřská a základní škola Kyjov se sídlem v boršovské Školní ulici, se zaměřením na děti se sluchovým postižením, vadami řeči a právě s autismem.

Desítky dětí oblečených do modrých triček vyrazily v 8:30 od školy a postupně procházely městem. Na několika místech se zastavily a za doprovodu hudebních nástrojů zazpívaly. Potěšily tak třeba vedení Městské knihovny či Klvaňova gymnázia ale i spoustu kolemjdoucích.

Cílovou zastávkou byla pro děti radnice, kde je uvítal místostarosta Kyjova Kamil Filípek. Děti zazpívaly několik písniček, mezi nimi trefně “Modrá”. Nakonec je potěšilo několik dobrých dárečků z rukou pana místostarosty.

Tak zase za rok, modrásci! 😊💙

Pochod v modrém