Zasílání notifikací o změně bodového konta (od 1.1.2024)

Název:Městský úřad Kyjov
Pracoviště:Masarykovo náměstí č.p. 1
 697 01 Kyjov
Číslo kanceláře:12, 13
Vyvolávací systém:na vyvolávacím systému - REGISTR ŘIDIČŮ - příjem žádostí
 popř. Klienti objednaní z internetu

Úřední hodiny:
PO, ST8:00-11:00  12:00-17:00 hod.
ÚT8:00-11:00  12:00-15:00 hod.
ČTpouze po předchozí domluvě (8:00 – 11:00  12:00 – 14:00)
8:00-11:00  12:00-14:30 hod.

Zasílání notifikací o změně bodového konta

Na Portálu dopravy si od 1. ledna 2024 budou moci řidiči požádat o zasílání informací o změnách na svém bodovém kontě SMS zprávou nebo e-mailem. Řidiči si budou moci o zasílání notifikačních zpráv požádat elektronicky prostřednictvím Portálu dopravy a rovněž fyzicky na obecním úřadě obce s rozšířenou působností.

• První možnost přes portál dopravy je vyplnění elektronické žádosti. Žádost se promítne do Centrálního registru řidičů, který bude následně, bez zásahu úředníka, skrze centrální notifikační službu státu, informovat občana o každé změně jeho bodového hodnocení.

• Druhou možností je podání žádosti na příslušném obecním úřadu obce s rozšířenou působností, podle místa obvyklého bydliště. V daném případě provede pracovník úřadu v registru řidičů záznam o požadovaném výběru možností zasílání notifikací o změnách v bodovém hodnocení. I přesto, že budou provedeny úkony v registru řidičů, k tomu, aby občan notifikace o změnách bodového hodnocení obdržel, musí na Portálu občana vyplnit číslo svého mobilního telefonu (SMS zpráva), nebo e-mailovou adresu, případně oba údaje. Pokud tak neučiní, notifikace o změnách bodového hodnocení občan neobdrží.

O těchto skutečnostech bude ze strany obecního úřadu obce s rozšířenou působností občan poučen.

Správní poplatky:

• při elektronickém podání přes portály - bez poplatku
  • při osobním podání - 100 Kč

Kde nás najdete?