Aktuality ze služebny - únor 2023

IMG_20240113_094123

Podnapilý muž na chodníku

V 13.10 bylo telefonicky oznámeno, že se na ulici Havlíčkova povaluje na zemi muž s berlí. Na místě byl hlídkou zjištěn známý problémový opilec, který byl poučen a postaven na nohy. Z místa byl následně vykázán a nasměrován k místu jeho pobytu.

27.2.2023

Agresivní muž ležící na chodníku

V 16.46 bylo přijato telefonické oznámení, že na ulici Svatoborská leží na zemi muž v bezvládném stavu. Na místo byla vyslána hlídka Městské policie, která zjistila, že se jedná o pětapadesátiletého muže ze Ždánic. Tento odmítal komunikovat a nebyl schopen dechové zkoušky na alkohol. Muži byla na místo přivolána z důvodu možného zranění sanita RZS. Po jejím příjezdu začal být opilec agresivní. Z tohoto důvodu byl za doprovodu strážníků převezen do nemocnice Kyjov, kde byly provedeny veškeré potřebné vyšetření.

23.2.2023

Opilý muž se zraněním

V 18.28 bylo přijato telefonické oznámení, že na Masarykově náměstí leží na chodníku obličejem směrem k zemi muž v bezvládném stavu. Oznamovatelka dále uvedla, že viděla, jak muž zavrávoral a dopadl obličejem na dlažbu, aniž před sebe dal ruce. Muži byla na místo přivolána sanita RZS, která ho odvezla na ošetření do nemocnice. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přítomnost alkoholu.

17.2.2023

Silně podnapilá žena

V 22.40 byla při kontrole ulice Kollárova hlídkou zpozorována na chodníku povalující se žena. Bližší kontrolou dotyčné bylo zjištěno, že se jedná o jednapadesátiletou ženu z Nechvalína v silně podnapilém stavu, která má velké problémy postavit se na vlastní nohy. Dechová zkouška u ní prokázala hodnotu 3.38 promile. Na místo bylo následně ženě přivoláno vozidlo taxi, které ji odvezlo domů. Věc bude po posléze dořešena.

8.2.2023

Agresivní pacient pobíhal po areálu nemocnice

Krátce po půlnoci byla po přijatém oznámení vyslána hlídka do nemocnice Kyjov, kde v prostorách areálu pobíhal podnapilý a silně agresivní muž, který doktorům utekl z oddělení, kde byl umístěn a přikurtován na lůžko. Jednalo se o účastníka dopravní nehody, kterému byla po odběru krve zjištěna hodnota přesahující 3 promile alkoholu. Strážníci muže v areálu dohledali a následně předali zpět do rukou ošetřujícímu personálu. Rovněž zde setrvali do doby ukončení všech potřebných ošetření.

4.2.2023

Nalezen bez známek života

V 9 hodin byl při kontrole ulice Nerudova nalezen v prostoru za místní prodejnou potravin muž bezvládně ležící na trávě. Dle místní znalosti bylo zjištěno, že se jedná o známého šestašedesátiletého alkoholika z Hovoran, který bohužel již neměl hmatný puls a nejevil známky života. Muži byla bezprostředně po tomto zjištění poskytnuta ze strany přítomných strážníků první pomoc a ihned přivolána sanita RZS. Lékař po příjezdu na místo a kontrole dotyčného mohl už jen konstatovat smrt. Celá věc byla následně předána se všemi zjištěnými skutečnostmi Policii ČR.

4.2.2023

Opilec pokřikoval na kolemjdoucí

V 15.45 bylo přijato na služebně Městské policie oznámení, že na ulici Jiráskova se nachází opilý muž, který neustále pokřikuje na všechny kolemjdoucí, a tito mají z takové chování strach. Hlídka po příjezdu na místo podnapilého devětatřicetiletého muže z Kyjova uklidnila, důrazně poučila a následně z místa vykázala.

2.2.2023

Agresivita při ošetřování

V 16 hodin bylo z nemocnice Kyjov oznámeno, že přijali opilého a velmi agresivního pacienta, který odmítá spolupracovat a neustále napadá ošetřující personál. Hlídka po příjezdu na místo tohoto problémového mladíka s prokázanou hodnotou 3,5 promile alkoholu v krvi částečně uklidnila a následně byl za doprovodu jednoho ze strážníků převezen na záchytnou stanici do Brna.

1.2.2023

Podchlazený opilý muž

V 5.20 byl při kontrole ulice Kollárova nalezen na zemi ležící čtyřicetiletý muž, u kterého bylo bližší kontrolou zjištěno, že je silně podnapilý a zjevně podchlazený. Dále měl několik krvavých oděrků v obličeji. Muži byla z tohoto důvodu přivolána sanita RZS, která ho následně odvezla na ošetření do nemocnice.

1.2.2023