Aktuality ze služebny - březen 2023

IMG_20240113_094123

Asistence u ošetření agresivního pacienta

V 19 hodin bylo na služebně Městské policie přijato telefonické oznámení z chirurgické ambulance nemocnice Kyjov. Sanita přivezla silně podnapilého čtyřicetiletého pacienta se zraněnou nohou z Veselí nad Moravou, u kterého při následném ošetřování začala značně vzrůstat agresivita. Vše vyvrcholilo pokusem o fyzické napadení ošetřujícího personálu. Hlídka po okamžitém příjezdu na místo opilého muže zklidnila a následně zde strážníci zůstali do doby ukončení všech potřebných ošetření.

25.3.2023

Krádež USB kabelu a Powerbanky

V 17.55 vyjeli strážníci po přijatém oznámení do OD Kaufland, kde ostraha chytila zloděje. Tímto byl devatenáctiletý mladík z Koryčan, který odcizil USB kabel a Powerbanku v celkové hodnotě 420,- Kč. Mladému muži byla za spáchaný přestupek na místě uložena příkazová pokuta.

21.3.2023

Odcizil láhev rumu

Krátce po 8 hodině ranní bylo přijato telefonické oznámení z prodejny Lidl, že zde ostraha zadržela muže, který se pokusil pronést přes pokladnu pod bundou ukrytou láhev rumu. Krádež se mu naštěstí nepovedla a navíc byl následně ze strany strážníků odměněn uloženou příkazovou pokutou.

20.3.2023

Opilec

V 06.30 zpozorovala hlídka při běžné kontrole ulice Komenského muže bezvládně ležícího na chodníku. Bližší kontrolou dotyčného bylo zjištěno, že se nejedná o muže zraněného, nýbrž spícího a silně podnapilého. Opilec byl probuzen, postaven na nohy, řádně poučen a z místa vykázán. Věc bude po vystřízlivění dořešena.

18.3.2023

Dopravní nehoda

V 09.08 došlo na ulici Strážovská ke srážce dvou osobních automobilů. Jednalo se naštěstí o drobnou dopravní nehodu bez zranění. Hlídka na místě provedla usměrnění dopravy a věc si následně převzala se všemi zjištěnými skutečnostmi k dořešení Policie ČR.

17.3.2023

Muž napadl manželku a syna kladivem

V 03.24 byla na žádost Policie ČR vyslána hlídka do rodinného domu v Kyjově, kde došlo k fyzickému napadení členů rodiny ze strany otce, který k útoku na manželku i syna použil kladivo. Útočník byl ihned po příjezdu hlídky zadržen a omezen na osobní svobodě přiložením pout. Oba napadení byli vzápětí převezeni s poraněním hlavy na ošetření do nemocnice. K tragédii v podobě úmrtí naštěstí nedošlo a útočníka si převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

16.3.2023

Zraněný a opilý muž na ubytovně

V 19 hodin bylo na služebně Městské policie přijato oznámení, že se v ubytovně na ulici Havlíčkova vyskytuje opilí a agresivní muž s krvavým zraněním hlavy. Hlídka po příjezdu na místo muže uklidnila a vzápětí byla přivolána sanita RZS. Muž byl schopen převozu sanitou a za asistence strážníků byl převezen do Nemocnice Kyjov, kde byly provedeny všechny potřebné vyšetření.

7.3.2023

Opilec ležící u vozovky

V 17.35 bylo na služebnu Městské policie telefonicky oznámeno, že na ulici Riegrova leží při okraji cesty muž pod vlivem alkoholu. Vyslaná hlídka na místě zjistila podnapilého čtyřicetiletého muže z Kyjova, který byl bez známek jakéhokoliv zranění. Muž byl řádně poučen, z místa vykázán a nasměrován k domovu. Věc bude po vystřízlivění dořešena.

3.3.2023

Psychicky narušený muž vyhrožoval zabitím

Na telefonickou žádost Policie ČR byla v 17.26 vyslána hlídka Městské policie k součinnosti s RZS do Boršova. Vyskytoval se zde psychicky narušený šestatřicetiletý muž zavřený v zahradním domku, který vyhrožoval zabitím svých rodičů. Ve spolupráci s PČR byl muž po příjezdu na místo zajištěn a následně z důvodu psychických problémů převezen do ON Kyjov. Věc nyní dále řeší PČR.

1.3.2023

Muž s poruchou osobnosti

V 11.30 bylo přijato několik stížností na velmi hlasitého a vulgárního muže na Masarykově náměstí, který vytrhal cedule zákazu krmení holubů. Na místě byl zjištěn šestačtyřicetiletý muž trpící psychickou poruchou. Po velmi složité komunikaci byl poučen a poté, co uvedl cedule do původního stavu, byl z místa vykázán. Věc je nyní dále v šetření.

1.3.2023