Aktuality ze služebny - duben 2023

IMG_20240113_094123

Krádež v prodejně Kaufland

V 18 hodin bylo přijato telefonické oznámení z prodejny Kaufland, že chytili ženu, která se pokusila odcizit zboží v celkové hodnotě 486,- Kč. Na místě hlídka ztotožnila pětašedesátiletou ženu z Kyjova, která byla za spáchanou krádež vyřešena na místě uloženou příkazovou pokutou.

29.4.2023

Žena pod vlivem omamných látek

V 12.20 bylo přijato na služebně Městské policie oznámení, že po autobusovém nádraží běhá zmatená žena, která na všechny neustále pokřikuje, vulgárně nadává a ukazuje obnažené pozadí. Hlídka po příjezdu na místo zadržela pětatřicetiletou ženu ze Svatobořic, která i po zadržení pokračovala v nadávkách a agresivním chování. Provedenou dechovou zkouškou u ní byla naměřena hodnota 3,14 promile, a navíc byla i pod vlivem omamných látek. Žena byla následně předána k dalšímu šetření do rukou Policie ČR.

29.4.2023

Opilec s krvavým zraněním obličeje

V 17.13 byl při běžné kontrole ulice Jiráskova zpozorován muž ležící na chodníku s krvavým zraněním v oblasti hlavy. Jednalo se o šestasedmdesátiletého muže z Lovčic, který si přivodil zranění pádem na zem. Nutno dodat, že byl ve značně podnapilém stavu. K místu byla vzápětí přivolána sanita RZS, která odvezla zraněného muže na ošetření do nemocnice.

22.4.2023

Ležel na chodníku

Krátce po 15 hodině vyjeli po přijatém oznámení strážníci na ulici tř. Palackého, kde se měl nedaleko autobusové zastávky nacházet bezvládně ležící opilý muž na chodníku. Na místě byl hlídkou nalezen známý problémový alkoholik ze Svatobořic. Tento byl postaven na nohy, důrazně poučen a z místa následně vykázán. Věc bude dořešena po vystřízlivění.

21.4.2023

Krádež zboží v prodejně Kaufland

V 17.15 bylo přijato telefonické oznámení z prodejny Kaufland, že ostraha chytila ženu, která se přes pokladnu pokusila pronést ukryté zboží v celkové hodnotě 90,- Kč. Na místě hlídka ztotožnila osmašedesátiletou ženu z Kyjova, které byla posléze za spáchanou krádež uložena příkazová pokuta.

20.4.2023

Krádež brýlí

V 12.18 byla po přijatém oznámení vyslána hlídka do OD Kaufland, kde ostraha chytila při krádeži zboží neznámou ženu. Touto byla devětapadesátiletá žena ze Skoronic, která odcizila brýle v celkové hodnotě 160,- Kč. Věc vyřešena na místě uloženou příkazovou pokutou.

19.4.2023

Odcizil láhev alkoholu

Ve 21 hodin bylo přijato oznámení z OD Kaufland, že ostraha chytila zloděje. Tímto byl osmadvacetiletý muž z Brna, který se pokusil odcizit láhev Staré myslivecké v celkové hodnotě 369,- Kč. Muži byla za spáchanou krádež na místě uložena příkazová pokuta.

15.4.2023

V opilosti usnula uprostřed silnice

V 20.54 bylo přijato telefonické oznámení, že na sídlišti Za Stadionem se právě teď nachází silně podnapilá žena, která si před chvílí lehla na silnici a pravděpodobně usnula. Na místě vzápětí opravdu nalezena spící podnapilá žena uprostřed silnice, která byla probuzena, postavena na nohy a odeslána k domovu. Věc bude posléze dořešena.

12.4.2023

Potyčka mladíků

Krátce po půlnoci zpozorovala hlídka při kontrole Masarykova náměstí potyčku alkoholem posilněných mladíků. Jednalo se o účastníky diskotéky, kteří si vyřizovali účty. K žádnému zranění na místě naštěstí nedošlo. Mladí muži byli rozděleni, uklidněni a následně odesláni k domovu, což bez připomínek učinili.

7.4.2023

Dopravní nehoda

V 08.22 došlo na ulici Svatoborská k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Na místě provedli strážníci asistenci Policii ČR a následně zde usměrňovali provoz po celou dobu šetření nehody.

5.4.2023

Krádež dioptrických brýlí

Další krádež proběhla opět v prodejně Kaufland. Tentokrát ostraha chytila muže, který odcizil dioptrické brýle v celkové hodnotě 149,- Kč. Jednalo se o devětačtyřicetiletého muže z Vracova, kterému byla následně za spáchanou krádež na místě uložena příkazová pokuta.

1.4.2023

Přímo v prodejně snědl kaštany, které následně nezaplatil

V 07.39 byli po přijatém oznámení vysláni strážníci do OD Kaufland, kde ostraha na kamerovém systému zpozorovala muže, který u regálu rozdělal sáček s kaštany, které všechny snědl, ale poté už zapomněl u pokladny zaplatit. Čtyřiašedesátiletý muž z Uhřic se ke krádeži provedené tímto způsobem přiznal a následně zaplatil uloženou příkazovou pokutu.

1.4.2023