Aktuality ze služebny - květen 2023

IMG_20240113_094123

Opil se a usnul na chodníku

V 19.57 bylo přijato telefonické oznámení, že na ulici Svatoborská leží na chodníku muž v bezvládném stavu. Hlídka na místě nalezla spícího silně podnapilého dělníka, jenž zakončil dnešní pracovní den kapkou alkoholu, která se mu ovšem trošku vymkla kontrole. Toto uvedl po probuzení. Muž z Vracova se poté postavil na nohy a vydal se směrem k domovu. Věc bude dořešena po vystřízlivění.

26.5.2023

Fyzické napadení partnerky

Krátce po 21 hodině byla po přijatém oznámení vyslána hlídka na sídliště Za Stadionem, kde docházelo k fyzickému napadání ženy ze strany neznámého muže, který na ženu zaútočil i několika kopy do oblasti hlavy. Na místě byl ve spolupráci s PČR agresivní muž z Moravan zadržen. Celou věc si následně převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

24.5.2023

Provedení asistence při ošetřování agresivního pacienta

V 02.00 byla na žádost posádky sanity RZS vyslána hlídka na ulici Koliba, kde docházelo k ošetřování zraněného muže. Tento nebyl ovšem jen zraněný, ale taky podnapilý a začala u něj v průběhu ošetřování silně vzrůstat agresivita. Opilý muž byl po příjezdu hlídky uklidněn a následně za doprovodu strážníků převezen do nemocnice, kde hlídka setrvala do doby ukončení jeho ošetření.

21.5.2023

Krádež manikúry

V 19.30 bylo přijato oznámení z OD Kaufland, že ostraha chytila zloděje, který odcizil manikúru v hodnotě 80,- Kč. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Násedlovic, který byl za spáchanou krádež odměněn na místě uloženou příkazovou pokutou.

16.5.2023

Agresivní žena byla převezena na záchytnou stanici

V 06.40 byli po přijatém oznámení vysláni strážníci na ulici Jiráskova, kde se nacházela podnapilá agresivní žena, která svým chování obtěžovala všechny kolemjdoucí. Na místě nebylo možno tuto ženu ani po několika výzvách uklidnit a její agresivita spíše stoupala. Z tohoto důvodu byla dotyčná následně převezena za asistence jednoho ze strážníků na záchytnou stanici do Brna.

16.5.2023

Napadený muž s krvavým zraněním obličeje

V 12.21 byla ve spolupráci s PČR vyslána hlídka na ulici Komenského, kde došlo k fyzickému napadení mezi dvěma muži. Na místě byl nalezen pouze napadený muž s krvavým zraněním v obličeji, útočník před příjezdem hlídek utekl. Zraněný muž byl převezen sanitou RZS na ošetření do nemocnice. Na místě byli zjištěni svědci celé události a následně provedeny kontroly kamerových záznamů. Celou věc nyní dále šetří Policie ČR.

15.5.2023

Cyklistické závody

O víkendu proběhly v Kyjově cyklistické závody Brilon cup 2023. Strážníci prováděli po celou dobu závodů usměrňování provozu a rovněž celkový dohled nad bezpečným průběhem.

14.5.2023

Muž ukrajinské národnosti odcizil řasenky

V 15.55 byla po přijatém oznámení vyslána hlídka do OD Kaufland, kde ostraha chytila muže ukrajinské národnosti, který odcizil několik kusů řasenek. Jednalo se o muže ve věku devětadvaceti let, kterému byla za spáchanou krádež na místě uložena příkazová pokuta.

12.5.2023

Krádež v OD Kaufland

Další krádež tentýž den a to krátce po poledni provedla v prodejně Kaufland žena ukrajinské národnosti, když odcizila zboží v celkové hodnotě 500,- Kč. I tato krádež byla dořešena uloženou příkazovou pokutou.

5.5.2023

Krádež rumu

V 09.13 bylo přijato oznámení z OD Kaufland, že ostraha chytila zloděje. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Ostrovánek, který se pokusil pronést přes pokladnu bez zaplacení láhev rumu, což se mu ovšem nepodařilo. Celá věc byla vyřešena na místě uloženou příkazovou pokutou.

5.5.2023

Muž fyzicky napadl svoji přítelkyni

Krátce po 20 hodině vyjeli strážníci po přijatém oznámení ve spolupráci s PČR na sídliště Zahradní, kde podnapilý muž fyzicky napadal svoji přítelkyni. Ihned po příjezdu na místo byl opilý muž zadržen a zajištěn pouty. Dechová zkouška u něj prokázala 2.88 promile alkoholu. Byli zjištěni svědci celé události a věc si posléze převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

4.5.2023

Odcizil sluneční brýle

V 13.47 došlo v prodejně Kaufland ke krádeži slunečních brýlí v celkové hodnotě 169,- Kč, kterou měl na svědomí dvaapadesátiletý muž z Vřesovic. Tento před hlídkou nezapíral a ke krádeži se doznal. Věc byla vyřešena na místě uloženou příkazovou pokutou.

4.5.2023

Opilec spící na zastávce

V pravé poledne byl při kontrole ulice Palackého zjištěn muž bezvládně ležící na autobusové zastávce. Při bližší kontrole dotyčného strážníci zjistili, že se jedná o známého problémového alkoholika z Kyjova, který opět nezvládl sílu alkoholu a na zastávce usnul. Opilec byl probuzen, řádně poučen a následně z místa vykázán. Věc bude posléze dořešena.

3.5.2023