Aktuality ze služebny - červen 2023

IMG_20240113_094123

Krádež v OD Kaufland

V 14.41 byla hlídka po přijatém oznámení vyslána do OD Kaufland, kde ostraha chytila ženu, která odcizila řasenku v celkové hodnotě 50,- Kč. Jendalo se o pětasedmdesátiletou ženu z Vřesovic, které byla za spáchanou krádež na místě uložena příkazová pokuta.

29.6.2023

Muž fyzicky napadal svoji přítelkyni

Krátce po půlnoci byla vyslána hlídka ve spolupráci s hlídkou PČR na ulici Havlíčkova, kde neznámý muž fyzicky napadl svoji přítelkyni. Ihned po příjezdu na místo byl útočník zadržen. Celou věc si následně převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

24.6.2023

Opilec

V 18.30 zpozorovala hlídka při běžné kontrole autobusového nádraží muže bezvládně ležícího před prodejnou Lidl. Při bližší kontrole dotyčného bylo zjištěno, že se jedná pouze o opilce, který zde pod korunami stromů usnul. Po probuzení u něj byla naměřena hodnota 2.46 promile. Opilec byl následně důrazně poučen a z místa vykázán.

22.6.2023

Pivo vypila a nezaplatila

V 14.36 bylo přijato telefonické oznámení z prodejny Kaufland, že na kamerovém systému zpozorovali seniorku, která u regálu vypila na ex jedno pivo a u pokladny nic nepřiznala. K tomuto činu se osmdesátiletá seniorka doznala až po příjezdu hlídky. Za tuto krádež byla žena odměněna na místě uloženou příkazovou pokutou.

22.6.2023

Odcizila řasenky

V 18.23 bylo přijato telefonické oznámení z OD Kaufland, že ostraha chytila neznámou ženu při krádeži několika řasenek. Na místě byla hlídkou ztotožněna šestatřicetiletá žena z Vlasatic, která odcizila řaseny v celkové hodnotě 383,- Kč. Věc byla následně vyřešena uloženou příkazovou pokutou.

16.6.2023

Opil se a usnul v předzahrádce baru

V 09.30 bylo přijato telefonické oznámení od majitele místního baru, že vidí přes kamery neznámého muže, který leží v bezvládném stavu ve volně přístupné předzahrádce patřící k jeho baru. Strážníci na místě nalezli spícího pomočeného osmadvacetiletého muže z Kyjova, kterého probudili, řádně poučili a odeslali k domovu. Věc bude dořešena po vystřízlivění.

11.6.2023

Ležel na chodníku

Ve 23 hodin byl při běžné kontrole ulice Růžová zpozorován muž ležící na chodníku. Jednalo se o podnapilého muže z Žádovic, který na místě pouze usnul. Opilec byl probuzen, postaven na nohy a z místa vykázán. Věc bude posléze dořešena.

9.6.2023

Vzájemná fyzická potyčka

Krátce po 20 hodině byla ve spolupráci s PČR vyslána hlídka na autobusové nádraží, kde docházelo ke vzájemné fyzické potyčce dvou mužů. Oba muži v podnapilém stavu byli po příjezdu hlídek na místo uklidněni a rozděleni. Dle výpovědí se jednalo o vyřizování nesrovnaných účtů. Celou věc si následně převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

7.6.2023

Krádež ovoce

V 13.24 byli po přijatém oznámení vysláni strážníci do prodejny Kaufland, kde ostraha chytila zlodějku při krádeži ovoce. Jednalo se o šestapadesátiletou ženu z Hovoran, která se při řešení situace ke krádeži přiznala. Věc byla posléze vyřešena uloženou příkazovou pokutou.

4.6.2023

Děti omylem zabouchnul ve vozidle

V 09.05 byla vyslána hlídka na ulici Tyršova, kde otec omylem zabouchnul na čerpací stanici své dvě děti ve vozidle, a nebyla možnost, jak se do vozidla dostat. Na místo byla z tohoto důvodu přivolána jednotka HZS, která děti vyprostila.

4.6.2023

Odcizil sýr

V 16 hodin byli po přijatém oznámení vysláni strážníci do prodejny Lidl, kde ostraha chytila neznámého muže, který odcizil sýr tím, že ho pronesl ukrytý přes pokladnu. Na místě byl hlídkou ztotožněn devětatřicetiletý muž z Bukovan, který s krádeží ovšem nesouhlasil. Z tohoto důvodu byla věc postoupena i se všemi zjištěnými skutečnostmi k dořešení příslušnému správnímu orgánu, kde ho pokuta nemine.

3.6.2023

Prasklé vodovodní potrubí

V 03.18 byla hlídkou při kontrolní činnosti ulice Mlýnská zjištěna unikající voda z prasklého vodovodního potrubí. O celé situaci byla vyrozuměna poruchová služba, která následně únik vody zabezpečila.

1.6.2023