Aktuality ze služebny - červenec 2023

IMG_20240113_094123

Opilec v trávě

Krátce po 15 hodině vyjela hlídka po přijatém oznámení na ulici Dr. Joklíka, kde se měl nacházet mladík ležící v trávě. Hlídka po příjezdu na místo nalezla v dešti ležícího podnapilého mladíka, který byl probuzen, řádně poučen a následně z místa vykázán. Věc bude dořešena po vystřízlivění.

29.7.2023

Drobná dopravní nehoda

V 08.18 došlo na Masarykově náměstí ke střetu dvou osobních automobilů. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Strážníci na místě usměrňovali dopravu, provedli dechové zkoušky u obou řidičů a zjistili další skutečnosti, které následně předali k dořešení Policii ČR.

27.7.2023

Pokřikující podnapilý muž

V 15.34 bylo přijato telefonické oznámení, že se na Masarykově náměstí pohybuje silně podnapilý muž, který neustále pokřikuje a uráží všechny kolemjdoucí osoby. Hlídkou následně na náměstí zjištěn podnapilý šestačtyřicetiletý muž z Milotic, který byl uklidněn a vzápětí z místa vykázán.

26.7.2023

Vzájemná fyzická potyčka několika osob

V 22.05 byla na žádost PČR vyslána hlídka na ulici Jiráskova, kde docházelo k hromadné fyzické potyčce několika silně podnapilých osob. Na místě byla velmi vyhrocená situace uklidněna, všechny zraněné osoby byly převezeny na ošetření do nemocnice a ostatní aktéři z místa vykázáni. Celou věc i se všemi zjištěnými skutečnostmi si následně převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

22.7.2023

Opilec ležící na parkovišti

V 17 hodin byl při kontrole ulice Riegrova zjištěn na parkovišti u kina Panorama bezvládně ležící muž. Bližší kontrolou dotyčného bylo zjištěno, že se jedná pouze o značně podnapilého muže ze Svatobořic, který mezi zaparkovanými vozidly usnul. Opilec byl probuzen, postaven na nohy a odeslán k domovu. Věc bude posléze dořešena.

17.7.2023

Krádež v OD Kaufland

V 11.10 bylo přijato oznámení z OD Kaufland, že ostraha chytila zloděje při krádeži zboží. Tímto byla na místě zjištěna pětačtyřicetiletá žena z Prahy, které byla za spáchanou krádež uložena příkazová pokuta.

14.7.2023

Odcizila láhev vodky

V 12.30 byli po přijatém oznámení vysláni strážníci do prodejny Lidl, kde ostraha chytila ženu, která přes pokladnu pronesla pod mikinou ukrytou láhev vodky, kterou nezaplatila. Na místě hlídka ztotožnila čtyřiatřicetiletou ženu z Hodonína, které byla za spáchanou krádež uložena příkazová pokuta.

12.7.2023

Vyhrožoval pobodáním s nožem v ruce

V 14.44 bylo přijato telefonické oznámení pracovníků firmy, kteří usazovali reklamní panel na jeden z domů na Masarykově náměstí, že k nimi přišel podnapilý muž, který jim začal bezdůvodně nadávat a následně vytáhnul z kapse nůž a vyhrožoval jim pobodáním. Hlídka po okamžitém přijezdu na místo tohoto jednačtyřicetiletého muže zajistila a nůž mu odebrala. Provedenou dechovou zkouškou u něj byla následně naměřena hodnota 2,83 promile alkoholu. Celá věc je nyní dále v řešení.

8.7.2023

Vzájemná fyzická potyčka agresivních mladíků

V 19.51 došlo na ulici Jungmannova ke vzájemnému fyzickému napadení mezi dvěma agresivními mladíky. Strážníci po příjezdu na místo oba muže uklidnili a rozdělili. Důvodem rvačky byl spor o ženu. Oba aktéři souboje byli poučeni a předáni k dalšímu šetření přivolané hlídce PČR.

7.7.2023

Zraněná seniorka

V 06.12 bylo přijato telefonické oznámení, že v jednom z bytových domů na sídlišti Lidická jde z bytu v prvním patře slyšet volání o pomoc. Hlídka ihned přijela na místo, ale dveře do bytu byly zamčené a nešlo se dostat dovnitř. Z tohoto důvodu jeden ze strážníků vylezl pomocí žebříku přes otevřené okno a zraněnou seniorku ležící na podlaze z uzamčeného bytu vysvobodil. Následně byla na místo přivolána sanita RZS, která odvezla šestasedmdesátiletou ženu na ošetření do nemocnice.

7.7.2023

Opilec ležící na chodníku

V pravé poledne bylo přijato oznámení, že na ulici Jungmannova leží na chodníku opilec, který se neúspěšně snaží postavit na vlastní nohy. Na místě strážníci nalezli známého jednašedesátiletého problémového alkoholika z Kyjova, který byl postaven na nohy, řádně poučen a z místa posléze vykázán. Provedenou dechovou zkouškou u něj byla naměřena hodnota 2.71 promile.

3.7.2023