Aktuality ze služebny - srpen 2023

IMG_20240113_094123

Krádež zboží v místní prodejně

V 11.28 vyjeli strážníci po přijatém oznámení do místní prodejny, kde prodavačka chytila při krádeži zboží neznámou ženu. Hlídkou byla na místě ztotožněna šestasedmdesátiletá seniorka z Kyjova, která odcizila zboží v hodnotě 78,- Kč. Odcizené zboží pronesla přes pokladnu ukryté v kabelce. Věc byla vyřešena na místě uloženou příkazovou pokutou.

31.8.2023

Agresivní syn pod vlivem omamných látek

Krátce po 21 hodině bylo přijato telefonické oznámení od rodičů bydlících v bytovém domě v Kyjově, že mají velký strach z chování jejich syna, který se dobývá k nim do bytu a na chodbě již rozbil květináč. Dle oznamovatelů je syn pod vlivem alkoholu a dost možná i omamných látek. Na místě byl devětatřicetiletý syn zadržen a z důvodu stupňující se agrese následně zajištěn a převezen za doprovodu strážníka do PL v Brně.

30.8.2023

Potyčka podnapilého muže a ženy

V 14.20 byla na žádost Policie ČR vyslána hlídka na ulici Komenského, kde docházelo k fyzické potyčce mezi mužem a ženou. Na místě strážníci ve spolupráci s hlídkou PČR oba aktéry uklidnili a rozdělili. Celou věc si následně převzala k dalšímu šetření PČR.

25.8.2023

Krádež zboží v prodejně Penny

V 09.44 byli po přijatém oznámení vysláni strážníci do prodejny Penny, kde ostraha chytila ženu, která přes pokladnu pronesla bez zaplacení zboží v celkové hodnotě 150,- Kč. Na místě byla hlídkou řešena jednaosmdesátiletá seniorka z Čeložnic, které byla za spáchanou krádež uložena příkazová pokuta.

18.8.2023

Nedopatřením zabouchla dítě ve vozidle

V 15.40 bylo přijato oznámení, že na parkovišti ulice Žižkova zabouchla nedopatřením žena svého dvouletého syna v rozpáleném vozidle. Z důvodu extrémního horka byla na místo okamžitě vyslána hlídka i jednotka HZS a během chvíle byl chlapec vysvobozen. Jelikož proběhla celá akce velmi rychle a dítě bylo v naprostém pořádku, nebylo potřeba na místo volat ani sanitu RZS.

15.8.2023

Vzájemná potyčka několika osob

Krátce po 19 hodině došlo na autobusovém nádraží k hromadné hádce několika osob i následné potyčce v podobě facek. Hlídka po příjezdu na místo nejprve všechny přítomné uklidnila, poté proběhlo ztotožnění osob a následně byly provedeny dechové zkoušky. Všichni dotyční byli poté z místa vykázáni, k žádnému zranění na místě nedošlo. Celá věc je nyní dále v řešení.

13.8.2023

Slovácký rok

Ve dnech 10 - 13. srpna 2023 se konal další ročník Slováckého roku v Kyjově. Jedná se o nejstarší regionální folklorní festival ČR. Tento festival má tradici již od roku 1921. I letos se na zdárném průběhu významným způsobem podílela Městská policie. Strážníci zajišťovali všechny průvody i jízdu králů, parkování v centru a odklon dopravy. Vzhledem k rekordní návštěvnosti to nebyl v žádném případě lehký úkol. Tímto musíme poděkovat obyvatelům Kyjova za toleranci a ve většině případů i chápavý přístup. Největší poděkování patří těm, co bydlí v centru města, protože těch se slavnosti dotkly nejvíce. Jsme si vědomi, že museli strpět někdy menší a někdy i větší omezení z toho vyplývající. Proto ještě jednou děkujeme.

10-13.8.2023

Agresivní pacient

V 21.37 bylo přijato telefonické oznámení z urgentního příjmu nemocnice Kyjov, že jim přivezli na ošetření opilého a značně agresivního pacienta se sebevražednými sklony. Tímto pacientem byl muž ze Syrovína, kterého strážníci ihned po příjezdu na místo uklidnili a následně s ním setrvali do doby ukončení všech potřebných ošetření.

9.8.2023

Odcizila láhev vína

V 19.55 bylo přijato telefonické oznámení z prodejny Lidl, že ostraha chytila ženu při krádeži vína. Na místě hlídka ztotožnila šestatřicetiletou ženu z Kyjova, která nekradla poprvé. Z tohoto důvodu byla věc postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

7.8.2023

Dopravní nehoda se zraněním

V pravé poledne došlo na parkovišti u kina Panorama k dopravní nehodě, kdy řidič kamionu omylem při snaze zaparkovat přimáčkl svoji známou k jinému zaparkovanému vozidlu a tímto jí způsobil poranění nohy. Na místo byla ihned přivolána sanita RZS, která odvezla zraněnou ženu na ošetření do nemocnice. Strážníci na místě provedli dechové zkoušky, ztotožnění osob a zajištění svědků celé události. Všechny zjištěné skutečnosti byly následně předány k dalšímu šetření dopravní policii.

7.8.2023

Opilec spící na chodníku

V 03.15 byl při kontrole Masarykova náměstí zpozorován muž bezvládně ležící na chodníku. Bližší kontrola dotyčného prokázala, že se jedná o muže silně podnapilého a spícího. Opilec byl probuzen, řádně poučen, postaven na nohy a z místa vykázán. Věc bude dořešena po vystřízlivění.

5.8.2023