Aktuality ze služebny - září 2023

IMG_20240113_094123

Senior upadl ve vaně

V 06.10 bylo přijato telefonické oznámení seniorky bydlící v Kyjově, že její manžel upadnul v koupelně ve vaně a ona ho sama nedokáže vytáhnout, prosí o pomoc. Hlídka nacházející se nedaleko sídliště ihned vyrazila na místo, kde jednasedmdesátiletému muži strážníci pomohli z vany ven. Vše nakonec dobře dopadlo a obešlo se bez zranění.

29.9.2023

Muž s krvavým zraněním obličeje

V 15.32 bylo přijato telefonické oznámení, že na ulici Dobrovského se nachází bezvládně ležící muž na chodníku. Po příjezdu na místo zde strážníci nalezli známého problémového alkoholika z Kyjova, který v silné podnapilosti pravděpodobně nezvládl chůzi při cestě domů a upadl na zem. Tímto si ovšem způsobil krvavé zranění na hlavě. Zraněnému muži byla přivolána sanita RZS, která jej následně odvezla za doprovodu hlídky na ošetření do nemocnice.

25.9.2023

Krádež stojanu na mobilní telefon

V 10.35 byla po přijatém oznámení vyslána hlídka do prodejny Kaufland, kde ostraha chytila při krádeži zboží neznámou ženu. Hlídka po příjezdu ztotožnila na místě osmačtyřicetiletou ženu z Veselí nad Moravou, která se doznala ke krádeži stojanu na telefon v celkové hodnotě 500,- Kč. Věc byla vyřešena uloženou příkazovou pokutou.

19.9.2023

Opilec ležící na chodníku

V 6.31 byl při kontrole ulice Kollárova zpozorován muž bezvládně ležící chodníku. Bližší kontrolou dotyčného bylo zjištěno, že se jedná o muže podnapilého, který zde nabíral síly na další cestu domů. Tento dvaapadesátiletý opilec z Podivína byl postaven na nohy, řádně poučen a z místa následně vykázán. Dechová zkouška u něj prokázala 2.62 promile alkoholu. Věc bude posléze dořešena.

18.9.2023

Mladík ze Slovenska odcizil reproduktor

V 14.15 bylo přijato telefonické oznámení z Kauflandu, že ostraha chytila zloděje. Tímto byl devatenáctiletý mladík ze Slovenska, který odcizil reproduktor v celkové hodnotě 449,- Kč. Po provedení následné lustrace a prověření mladíka, byla věc vyřešena na místě uložena příkazovou pokutou.

17.9.2023

Krádež zboží v místní prodejně

V 10.37 bylo přijato oznámení od prodavačky z místní prodejny, že jim neznáma žena odcizila z regálu zboží. Hlídka, která přijela vzápětí na místo, zjistila, že zlodějkou byla jednašedesátiletá žena ze Bzence. Tato byla za spáchanou krádež následně na místě vyřešena uloženou příkazovou pokutou.

15.9.2023

Zraněný muž

V 06.15 byl hlídkou na Masarykově náměstí nalezen muž sedící na lavičce, který si stěžoval na bolesti břicha a žeber, měl údajně spadnout při chůzi. Z tohoto důvodu byla na místo ihned přivolána sanita RZS, která odvezla zraněného muže na ošetření do nemocnice.

14.9.2023

Opilci pokřikovali na kolemjdoucí

V 12.39 byli po přijatém oznámení vysláni strážníci na Masarykovo náměstí, kde se nacházelo několik podnapilých osob, které neustále pokřikovaly na ostatní kolemjdoucí. Hlídka po příjezdu na místo všechny podnapilé uklidnila, důrazně poučila a následně z místa vykázala.

11.9.2023

Odcizený salám pronesl přes pokladnu v trenkách

Krátce po 18 hodině bylo přijato oznámení z prodejny Lidl, že ostraha zadržela muže, který pronesl přes pokladnu bez zaplacení ukrytý salám. Jako úkryt salámu zvolil své vlastní trenky. Toto ovšem neuniklo bystrým očím ostrahy a muže zastavili. Věc byla posléze zpracována a postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

4.9.2023

Opilec na autobusovém nádraží

V 14.39 nalezla hlídka při běžné kontrole autobusového nádraží známého problémového alkoholika z Kyjova, který zde ležel na silnici. Opilec nebyl schopen chůze ani souvislé komunikace. Provedenou dechovou zkouškou u něj byla naměřena hodnota 2,1 promile alkoholu. K místu byla následně přivolána sanita, která odvezla muže do nemocnice. Věc bude posléze dořešena.

2.9.2023