Aktuality ze služebny - říjen 2023

IMG_20240113_094123

Opilec ležící před garáží

Krátce po 21 hodině vyjela hlídka po přijatém oznámení na sídliště Lidická, kde se nacházel muž bezvládně ležící na zemi před garáží. Na místě byl zjištěn spící podnapilý mladík z Kyjova, který po probuzení nadýchal 2.04 promile. Po postavení na nohy a následném poučení byl mladý muž odeslán směrem k domovu. Věc bude dořešena po vystřízlivění.

25.10.2023

Fyzické napadení

V 10.35 došlo na ulici Kollárova k fyzickému napadení, kdy agresivní muž zaútočil pěstmi na jiného zde procházejícího muže se psem, kterému napadením způsobil krvavé zranění v obličeji. Hlídka po okamžitém příjezdu na místo zadržela útočníka a zajistila svědky události. Celá věc byla následně předána k dořešení přivolané hlídce PČR.

22.10.2023

Vandalismus

V 04.58 došlo na ulici tř. Komenského k vandalismu skupiny mladých podnapilých osob ve věku 18-20 let. Tito dle následného šetření poškodili dopravní značky, odpadkové koše a reklamy umístěné na plotech. Strážníci díky včasnému zásahu všechny dotyčné zastavili kousek od náměstí. Celá věc i se všemi zjištěnými skutečnostmi byla následně zpracována a postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu, kde budou muset dotyční uhradit kromě pokuty i nemalou vzniklou škodu.

21.10.2023

Krádež paruky

V 12.23 bylo přijato oznámení, že v místní prodejně na Masarykově náměstí před chvílí neznámý muž odcizil paruku a utekl. Dle kamerového záznamu bylo zjištěno, že tímto zlodějem je známá tvář a to sedmačtyřicetiletý muž z Kyjova, který byl následně hlídkou nalezen na autobusovém nádraží. Muž nejprve zapíral, ale poté se ke krádeži přiznal a uvedl, že má paruku schovanou v bytě. Tuto za dohledu strážníků vyzvedl a vrátil zpět na prodejnu. Věc byla vyřešena uloženou příkazovou pokutou.

19.10.2023

Výpomoc malé školačce

V 08.20 bylo na služebně Městské policie přijato telefonické oznámení, že na autobusovém nádraží sedí na nástupišti již delší dobu malá holčička, která je jen v sukýnce a tričku. Venku je přitom opravdu venku velká zima. Hlídka po příjezdu na místo od holčičky zjistila, že se jedná o školačku, která chodí do školy v Boršově a na nástupišti sedí, protože jí ujel autobus. Strážníci neváhali, malou slečnu posadili do auta a odvezli do školy, kde byla předána paní učitelce.

16.10.2023

Podnapilý muž se zraněním

V 17.26 byli po přijatém oznámení vysláni strážníci ke sklárnám, kde se měl nacházet bezvládně ležící muž na zemi. Na místě hlídka zjistila, že se jedná o známého problémového opilce z Kyjova, který v opilosti upadl do vozovky a způsobil si krvácející zranění na hlavě. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána sanita RZS, která odvezla muže na ošetření do nemocnice.

12.10.2023

Krádež zboží v prodejně Penny

V 11.30 bylo přijato oznámení z prodejny Penny, že ostraha chytila zlodějku při krádeži zboží. Na místě byla hlídkou následně řešena pětasedmdesátiletá seniorka z Kyjova, která odcizila slaninu a další různé druhy drobného zboží v celkové hodnotě 150,- Kč. Věc byla vyřešena na místě uloženou příkazovou pokutou.

8.10.2023

Ležel zaklíněný ve stojanu na kola

V 07.10 byli strážníci po přijatém oznámení vysláni k místní prodejně potravin, kde neznámý muž bezvládně ležel zaklíněný ve stojanu na kola. Na místě bylo hlídkou zjištěno, že se jedná o podnapilého šedesátiletého muže z Ratíškovic, který byl následně ze stojanu vyproštěn a z místa vykázán.

7.10.2023

V opilosti usnul na chodníku

Krátce po 10 hodině byl při kontrole ulice Dobrovského nalezen bezvládně ležící muž na chodníku. Dalším šetřením bylo zjištěno, že se jedná o silně podnapilého muže, který zde usnul. Opilec byl probuzen a postaven na nohy. Provedenou dechovou zkouškou u něj byla naměřena hodnota 2.46 promile alkoholu. Následně ho strážníci z místa vykázali a odeslali směrem s domovu. Věc bude po vystřízlivění dořešena.

4.10.2023