Inline trasy

Trasa 1: Po Hraběcí stezce

délka: 3,0 km     trasa: zámek Milotice - Svatobořice-Mistřín

popis trasy: Trasa začíná na parkovišti před zámkem Milotice, dříve zde vedla tzv. hraběcí stezka k zámku. Trasa vede polem, po 2 km vjedete do lesíka a poté opět mezi poli. Na cestě najdete 1 odpočívadlo a také jeden prudší kopeček přes potok.

1qo5yhh77qd
Trasa 2: Mezi poli

délka: 2,3 km    trasa: Vlkoš - Vracov

popis trasy: Ve Vlkoši přejedete železniční přejezd směrem na obec Skoronice, hned za ním zabočte doleva a na konci této ulici zaparkujte. Zde nazujte brusle a vydejte se na úsek po Moravské vinné stezce vedoucí polem a po okraji borového lesa. Na konci tohoto úseku se můžete občerstvit v místní hospůdce či se osvěžit na koupališti.

1qo6nm44et0

Trasa 3: S větrem i auty o závod

délka: 4,3 km    trasa: Vracov - Bzenec

popis trasy: Tato trasa vede po cyklostezce z Vracova do Bzence, která začíná na kraji Vracova. Přes celý Vracov se jede po zámkové dlažbě (asi 900 m), na konci městečka trasa pokračuje již jako asfaltová cyklostezka souběžně podél silnice č. 54 (stezka je od silnice oddělena travnatým pásmem), tento terén vede cca 2,5 km až do města Bzence k benzínce. Odtud až do centra města musíte pokračovat opět po povrchu zámkové dlažby v délce asi 900 m. Ve Bzenci se můžete občerstvit v některé z místních hospůdek.

1qo7cdfpq4x

Trasa 4: Plynařská

délka: 4,5 km   trasa: Mutěnice - Dolní Bojanovice

popis trasy: Celá trasa vede pěknou asfaltovou silničkou vybudovanou Moravskými naftovými doly. Občas se zde objevuje prudší klesání do zatáček, trasa proto není vhodná pro začátečníky. Příjemnou projížďku můžete zakončit v hospůdce Myslivna v Dolních Bojanovicích.
1qo7wdlhb9z

Trasa 5: Borovým lesem

délka: 10,1 km    trasa: Bzenec - Rúdník - Vacenovice

popis trasy: Autem se vydejte směrem na Bzenec-přívoz po silnici č. 426, před žel. viaduktem zabočte doprava na vedlejší cestu a kolem bývalé cihlárny dojedete k malému plácku na parkování. Hned na začátku vás čeká malý kopeček a poté už asfaltová mírně zvlněná cesta voňavým borovým lesem. Po cca 6,5 km odbočte vpravo na Rúdnik, koňskou farmu, odtud pokračujte po vinařské stezce Podluží do Vacenovic, kde trasa končí.

1qo88p7rav0

Trasa 6: Mutěnka

délka: 14,5 km   trasa: Kyjov - Mutěnice

popis trasy: Zaparkujte v Kyjově u garáží nebo u šroubárny a poté se vydejte na cyklostezku Mutěnka, vedoucí po příjemné rovince. Na několika místech nadělala paseku přeslička, kořeny se vytlačily na povrch a na asfaltu udělaly boule, proto dejte pozor a zpomalte! Při křížení dráhy se silnici dejte pozor na retardéry. Na trase se můžete občerstvit v několika hospůdkách.

1qo8q2wzave