Krátký okruh mezi vinohrady

Vydejte se na krátký okruh obklopený malebnou krajinou, vykreslenou pestrými barvami polí a luk, stejně jako četnými vinohrady v podhůří Chřibů. Trasa je vhodná pro všechny cyklisty, kteří ocení za sucha dobře sjízdný terén a nezaleknou se občasných mírných stoupání a sjezdů.

Výlet můžete zahájit prohlídkou Vlastivědného muzea v Kyjově (na Palackého ulici) s archeologickou, etnografickou a přírodovědnou stálou expozicí a expozicí Příroda Kyjovska (přírodovědná sbírka prezentovaná formou velkoplošného dioramatu). Po výjezdu Brandlovou ulicí opustíte Kyjov a vydáte se po silnici II. tř, č. 422 směrem na Osvětimany, načež pod malým lesíkem Chrást odbočíte doprava po Moravské vinné stezce směrem na Kelčany. Po Kyjovské vinařské stezce se přes malou osadu Žádovice táhlým stoupáním dostanete nad Hýsly, po průjezdu kolonií vinných sklepů se můžete zastavit u rozhledny Johanka a pokochat se výhledem na okolí. Následně bude Vaše trasa směřovat k rekreační oblasti Kameňák, která se rozprostírá na samém okraji chřibských lesů. Zde se nezapomeňte zastavit v útulné výletní restauraci Kameňák. Po potřebném občerstvení pokračujte přes obec Čeložnice, kde budete projíždět náměstím se zvoničkou a následně mírným sjezdem přes vinice zamíříte zpět k nedalekému Kyjovu.

Parametry trasy

• Délka: 23 km