Rozloučení s rokem 2023 bude i s ohňostrojem

Kyjovský ohňostroj

Vážení a milí spoluobčané,

i my jsme v souvislosti s výzvou ministra vnitra čelili nejednoduchému rozhodnutí. Zda zachovat ohňostroj pro ty, kteří se na něj těší, nebo jej z pochopitelného důvodu zrušit. Jelikož jsme zastánci včasného a dostatečně širokého informování, rozhodli jsme se, že letos ohňostroj bude. V souvislosti se státním smutkem dne 23.12 bylo zrušeno Zpívání u vánočního stromu. Další tradiční akci pár dní před jejím konáním rušit nechceme.

Současně však vnímáme kontext požadavku na zrušení i další věcné argumenty těch, kteří již dlouhodobě žádají, aby byl ohňostroj nahrazen ohleduplnější formou završení končícího roku a oslav příchodu toho nového. Proto jsme se jako vedení města dohodli, že ten letošní silvestrovský ohňostroj bude zároveň tím posledním. Od příštího roku bude součástí tradiční Guláš párty jiná forma zábavy. Nejen z úcty k těm, kterým ohňostroj připomíná hrůzy nedávné minulosti, ale také z ohleduplnosti ke zvířatům. Svět je neustále v pohybu a vyvíjí se, stejně tak již dnes známe spoustu nových a různorodých náhrad ohňostroje. Nemusíte tedy zoufat, slavit Silvestra v Kyjově budeme i nadále, jen ohleduplněji.

Předem děkujeme za pochopení a zůstáváme s vámi,

Vedení města Kyjova

2b3sjemyc3n