Polští studenti zavítali na kyjovskou radnici

Polští studenti na radnici

Ke konci minulého týdne jsme na radnici přivítali milou návštěvu z Polska. 😊 V říjnu odjeli žáci ZŠ J. A. Komenského Kyjov na krátký pobyt do Polska a nyní přijeli zase polští studenti k nám.

V rámci pětidenní návštěvy města se podívali i na radnici, kde je uvítal místostarosta Kamil Filípek, vedoucí Odboru školství a kultury Ilona Slaninová a mluvčí města Denisa Mazourková, která je poté provedla salonkem, balkonkem, obřadní síní či aktuální výstavou v radniční galerii. Na památku si odnesli malé dárečky, z nichž je nejvíce potěšilo klasické jojo. Doufáme, že se jim v našem městě líbilo, a že k nám ještě někdy zavítají.

Škola si pro polské výměnné studenty naplánovala také výlety mimo Kyjov. Poznali třeba Brno, Zoo Hodonín či Moravský kras.