Kyjov posiluje venku... na novém workoutovém hřišti

Workout dorazil do Kyjova. Nové hřiště podporující cvičení s váhou vlastního těla stálo milion korun, vstup na něj ale zájemce o cvičení nestojí ani korunu.

Miroslav Vymazal z Kyjova se vyšvihl na jednu z několika hrazd a za povzbuzování kamarádů vystřihl ukázkový výmyk. Stal se jedním z prvních, kdo vyzkoušel nové workoutové hřiště na kyjovském fotbalovém stadionu: "Takové sportoviště ve městě chybělo. A nejen v Kyjově, nic podobného kromě Brna nenajdete široko daleko," vysvětluje Vymazal. Je to vlastně posilovna v přírodě, sportovci tady cvičí s váhou vlastního těla.

Stavba hřiště složeného ze sedmi cvičebních prvků a lavice trvala dva měsíce, stála bezmála milion korun. Čtyřmi sty tisíci přispěly Moravské naftové doly, zbytek zaplatilo město. Na rozdíl od dětských hřišť, kterých je v Kyjově dost, je to workoutové určeno hlavně pro starší včetně dospělých.

Jednoduchá konstrukce nabízí překvapivě velké množství cvičebních variací. Při slavnostním otevření je předvedli profesionální „workouteři“. Několik minut dlouhé vystoupení sledoval vedle desítek lidí i kyjovský starosta František Lukl: "Těší mě, že jsme dokázali zhmotnit sen místních nadšenců workoutu. V Kyjově mají početné zastoupení a teď i místo, kde mohou své schopnosti dál rozvíjet."

Workoutová hřiště jsou teď trendem a jako houby po dešti rostou nejen ve velkých městech. To kyjovské je přístupné komukoliv zcela zdarma, jen provozní doba je závislá na provozu fotbalového stadionu, v jehož areálu stojí. Přes léto je otevřeno od osmi do deseti večer, přes víkendy a po zbytek roku pak většinou do devíti.

Přiložené soubory