Kyjov tropy nezaskočí

Rtuť teploměru začala ode dneška na několik dní atakovat třicetistupňovou hranici. Kyjovská radnice na horka reaguje osvědčeným způsobem - do kyjovských ulic dobrovolní hasiči znovu vyvezou kropicí vůz.

"Kropení v horkých dnech zvlhčuje vzduch a usnadňuje dýchání, voda navíc zchladí vozovku a smyje z ní prach," vysvětluje mokré opatření kyjovský místostarosta Antonín Kuchař.

Kropení v tropických teplotách zajišťuje vždy dvojice dobrovolných hasičů držících v tu chvíli pohotovost.

Při jednom výjezdu hasiči spotřebují až tři a půl tisíce litrů vody. Díky velmi dobrým vztahům se společností Vodovody a kanalizace Hodonín za ni ale radnice neplatí ani korunu.

Dnešní útok na rozpálené ulice byl pro kyjovské hasiče letos první. Vyjeli v pravé poledne od hasičské stanice v ulici Luční, odkud pokračovali směrem do centra města. V nadcházejících horkých dnech si cestu zopakují.

Přiložené soubory