Výsledky ankety projektu e-participace

Přinášíme Vám první výstupy z nového komunikačního prostředníka mezi vámi a radnicí. Tématem úvodní, "zahřívací" ankety tzv. e-participace byl právě skončený Slovácký rok.

Anketu vyplnilo skoro sto padesát lidí. Z odpovědí vyplývá, že osmdesát procent respondentů se na Slovácký rok těší a festival považuje za velkou reklamu města. Asi pěti procentům dotázaných naopak pořádání akce vadí a nejraději by v jejím průběhu opustili město. Vadí jim především davy lidí v centru a okolí, hluk a nepořádek. Kritiku si vysloužila taky auta parkující mimo místa k tomu určená, především na travnatých plochách. Další z názorů volá po zrušení vstupného na sobotní jarmark a po větší programové rozmanitosti tak, aby součástí folklorního programu byla i nefolklorní složka (třeba koncert populární hudby).

Velkou podporu naopak získala novinka v podobě stanového městečka. Téměř všichni anketníci se shodují, že Kyjovu ubytovací kapacity chybí, a řešení v podobě stanů je dobrý nápad. Někteří ale dodávají, že kapacita třiceti stanů (což je maximum, které zahrada bývalého internátu v Lidické ulici poskytla) je nedostatečná a pro příští Slovácký rok by proto pro tento účel doporučili najít další volné městské prostory.

Za nejkrásnější suvenýr, který si návštěvník ze Slováckého roku může odvézt, považujete skleničku na víno a tričko s motivem Slováckého roku. Naopak nejméně atraktivní je podle výsledků ankety film na DVD z minulého Slováckého roku.

Moc děkujeme za vaše reakce, jsou to pro nás cenné informace a poučení pro příště. Současně upozorňujeme na stále aktivní anketu na téma rekonstrukce městského koupaliště. Dnes navíc otevíráme nové anketní téma - možnosti využití areálu bývalé mlékárny. Zapojte se, vaše názory nás zajímají! Ankety naleznete pod tímto odkazem:

Uživatelům doporučujeme se zaregistrovat. Jako registrovaní totiž ihned po vyplnění ankety vidíte průběžné výsledky včetně přehledných grafů a nemusíte čekat na závěrečné zhodnocení.