Separátní hovory se starostou Kyjovany lákají

Velký zájem vzbudila akce "Den se starostou". Více než dvě desítky lidí využily možnost separátně mluvit se starostou za zavřenými dveřmi, nezůstal jediný volný termín.

Kyjované, případně obyvatelé okolních obcí měli možnost probrat své problémy. Mezi nimi se objevovaly například sousedské a majetkoprávní spory, někteří lidé žádali o radu při řešení složitějších životních situací. Velmi podnětné byly pohovory s občany, kteří přicházeli s nápady, jak upravit veřejný prostor: starý hřbitov by mohl lemovat živý plot, v ulici Fügnerově chybí kontejnery na tříděný odpad, kaštan naproti základní umělecké škole je ztrouchnivělý a tedy nebezpečný, ale taky třeba prosba o udělení souhlasu při organizaci mistrovství České a Slovenské republiky v cyklistice na území Kyjova. To je příklad témat, která starosta města František Lukl s občany probíral: "Většina požadavků byla podnětná a věcná. Všechny jsem si poznamenal a v nejbližším možném termínu je s kolegy budeme řešit. Komunikace z očí do očí za zavřenými dveřmi je pro některé lidi příjemnější - nechtějí se s problémy svěřovat před desítkami dalších občanů na veřejných besedách," dodal k hovorům Lukl. Akce "Den se starostou" s ohledem na zájem nebyla rozhodně poslední, starosta se formou separátních rozhovorů bude s Kyjovany potkávat i v budoucnu. O příštím termínu se lidé předem dozvědí na webu města a sociálních sítích.