Lidi bez domova začínají trápit mrazy, Kyjov je na zimu připraven!

S příchodem mrazivých nocí v tomto týdnu se začínají plnit obě ubytovny ve městě Kyjově. Jedna je komerční s kapacitou padesáti lůžek, městská ubytovna v ulici Havlíčkově pak pojme třicet lidí s možností navýšení o dalších deset lůžek v případě nouze.

"Na každém pokoji jsou dvě postele, součástí standardního vybavení je například lednička. Uživatelé mají k dispozici společnou kuchyňku a nezbytné sociální zázemí, včetně neomezeného přístupu k energiím. K dispozici mají pračku, taky televizi," přibližuje zázemí městské ubytovny vedoucí Odboru sociálních věcí kyjovské radnice Jaroslav Řihánek.
Za pobyt na jedné ze zmíněných ubytoven uživatelé platí čtyři tisíce korun měsíčně. Je to částka hrazená z nepojistných sociálních dávek vyplácených úřadem práce.
"Kapacity ubytoven zatím nejsou naplněny, ve městě se přitom podle informací strážníků nepohybují žádní lidé, kteří by současné mrazivé noci trávili na ulici," dodává kyjovský starosta František Lukl. Vedení města proto žádná speciální sociální opatření s příchodem zimy neplánuje.