Tiskové zprávy

Kyjovská radnice má svůj první elektromobil - na zkoušku a zadarmo

Vytvořeno:

Snaha snižovat emise a současně šetřit za naftu a benzín. Hlavní důvody, pro které se vedení města Kyjova rozhodlo spolupracovat s energetickou společností E.ON.

Memorandum o spolupráci podepsal starosta města Kyjova František Lukl s jednatelem společnosti E.ON, Radkem Luckým, v úterý 15. prosince 2015: „Elektromobilitu v Kyjově chceme dál rozvíjet. Zaměříme se taky na energetickou efektivitu veřejného osvětlení a interiérového osvětlení školních a městských budov,“ řekl k plánovaným úsporám kyjovský starosta.

Elektromobil značky Smart ForTwo Electric Drive budou využívat zaměstnanci radnice cestující především po Kyjově a nejbližším okolí. Výrobce totiž garantuje dojezdovou vzdálenost cca na 120 kilometrů ve městě a zhruba 94 kilometrů na dálnici. Baterie vydrží zhruba osm hodin: „Z nuly na sto auto zrychlí za dvanáct vteřin, maximální rychlost je omezena na sto dvacet pět kilometrů v hodině,“ dodal k parametrům vozu vedoucí Odboru organizačního a právního kyjovské radnice, Filip Zdražil.

Společnost E.ON zapůjčila vůz radnici zdarma na tři měsíce. Výpůjčka tedy vyprší 15. března 2016. Město následně provoz auta vyhodnotí a rozhodne, jestli by se jeho případné zakoupení vyplatilo.