V Kyjově odstartovala potravinová sbírka - vůbec poprvé!

Město ve spolupráci s místní charitou a prodejnou potravin COOP uspořádali potravinovou sbírku. Ta odstartovala toto pondělí a skončí na Silvestra, 31. prosince.

„V prodejně Coop v Kollárově ulici jsou nainstalované sběrné koše. Při placení mohou zákazníci část zboží vyčlenit bokem pro potřeby lidí v hmotné nouzi," vysvětlil vedoucí Odboru sociálních věcí Městského úřadu Kyjov Jaroslav Řihánek. Zboží vhodné do sbírky je pro inspiraci v regálech prodejny označeno: "Už v jejím průběhu budou zástupci radnice potraviny rozvážet mezi osoby z Kyjova a okolí. Vytipujeme je spolu se zaměstnanci Charity Kyjov a starosty okolních obcí," řekl místostarosta Kyjova Antonín Kuchař a dodal, že do sbírky se zapojila i kyjovská radnice, když přispěla jedním tisícem korun. Město Kyjov se inspirovalo nedalekým Hodonínem, kde mají s podobnou akcí letité a úspěšné zkušenosti. Více informací v přiloženém videu.