14 nákupních vozíků plných potravin. Obyvatelé Kyjova předvedli svou štědrost!

První potravinová sbírka pořádaná městem Kyjovem, místní charitou a prodejnou Coop dopadla nad očekávání.

„Během posledních dvou týdnů roku 2015 se vybralo přibližně čtrnáct nákupních vozíků potravin,“ uvedl vedoucí Odboru sociálních věcí Městského úřadu Kyjov Jaroslav Řihánek a doplnil, že potravinovou pomoc město ve spolupráci s charitou v následujících třech měsících předá osobám a rodinám z Kyjova a okolí, které se ocitly v hmotné nouzi. Mezi vybranými potravinami převládají ty s delší dobou trvanlivosti, například těstoviny, mouka, olej, balená voda, ale taky cukrovinky. Množství vybraných potravin přivedlo pořadatele k myšlence dobročinnou akci zopakovat: „Sbírky budou realizovány ve speciálních termínech mezi které patří například Vánoce, Velikonoce nebo kyjovské hody,“ upřesnil Řihánek.