Tiskové zprávy

Kyjov vysadí Alej života II

Vytvořeno:

Postav dům, zploď potomka, zasaď strom. Tři předpoklady není ani pro nejpříkladnější otce vždy jednoduché naplnit. Těm, kteří nemají vlastní zahrádku, situaci v loňském roce usnadnil projekt nazvaný Alej života, v rámci kterého mohli rodiče nově narozených dětí vysadit strom a zasvětit ho své ratolesti.

Zájem o premiérový ročník předčil veškerá očekávání, plocha podél cyklostezky mezi Kyjovem a Bohuslavicemi, na kterou se vešlo třiadvacet stromů, byla zaplněna do posledního místa, na všechny zájemce se ani nedostalo.

Nejen pro ně se v neděli 22. října 2017 od 14 hodin uskuteční slavnostní výsadba Aleje života s pořadovým číslem II, která prostorově plynule naváže na stávající výsadbu. Tentokrát se však s ohledem na šířku pozemku budou namísto buků a dubů vysazovat kulovité javory.

Rodiče se budou finančně spolupodílet částkou ve výši 500,-Kč, což odpovídá zhruba polovině ceny stromu. Technické služby následně ke každému javoru bezplatně dodají podpůrné kůly a cedulku. Záleží na rodičích, co na ní bude uvedeno (křestní jméno a datum narození dítěte, nebo pouze iniciály a rok narození, případně krátký citát - možností je celá řada). Údržbu stromů v aleji života zajišťují pracovníci technických služeb.

Prosíme zájemce, aby vyplnili přiložený formulář a odeslali ho emailem na t.blazek@mukyjov.cz, případně mohou formulář přinést fyzicky na podatelnu Městského úřadu Kyjov.

Uzavírka přihlášek je v pátek 29. září, kapacita je však omezena – počítáme s výsadbou cca 30 stromů. Pro bližší informace prosím kontaktujte Ing. Tomáše Blažka z Odboru majetku (tel. 518 697 473, email t.blazek@mukyjov.cz, dveře č. 25 MÚ Kyjov).

Přiložené soubory