Hledáte práci? Navštivte Veletrh pracovních příležitostí

Možnost, jak změnit svůj život úplně od základů, dává Veletrh pracovních příležitostí. Připravila jej v Kyjově už podruhé Okresní hospodářská komora Hodonín. Pod záštitou Města Kyjova, za podpory Jihomoravského kraje, Úřadu práce ČR a ve spolupráci s Centrem vzdělávání všem, které se věnuje kariérovému poradenství, přivítá návštěvníky první říjnovou středu.

Statistické údaje stále ukazují, že Hodonínsko má jednu z nejvyšších hodnot nezaměstnanosti v ČR. Přesto zaměstnavatelé v regionu hledají, a to nejen pracovníky do provozu svých firem, techniky, mistry, ale i do administrativy. Možná jste to Vy, kdo je na některou z uvedených pozic tím pravým uchazečem. Pokud hledáte právě teď, třeba jen brigádu nebo částečný úvazek, přijďte na veletrh. Uskuteční se v domě kultury v Kyjova ve středu 4. října od 8 hodin.

Výběrové řízení „nanečisto“

Vedle technických profesí je v regionu poptávka také po manažerských pozicích. Jak se na nové příležitosti pro zájemce o práci dívá typický zaměstnavatel regionu, prozradil Michal Švagerka, ředitel Okresní hospodářské komory Hodonín. Organizace je v každodenním kontaktu s většinou firem v blízkém okolí: „Jedná se zejména o kvalifikované technické pozice, které nejsou obsazeny. Některým firmám dokonce hrozí, že budou muset odmítat zakázky, protože je nebude mít kdo dělat,“ míní Švagerka. Současně zve na veletrh i ty zájemce, kteří zvažují podnikání a jsou teprve na začátku. S dotačními programy pro tuto cílovou skupinu umí poradit právě OHK Hodonín.

Za Centrum vzdělávání všem se představí Miluše Těthalová, kariérová poradkyně. Těm, co hledají pomoc v oblasti profesního života, pomáhá i díky zkoušenosti s koučováním: „Devět z deseti klientů má nějaké nedostatky ve svém životopise. Tím otvírám prakticky každou konzultaci. Proto se i na veletrhu zaměříme v jedné z přednášek právě na sestavování životopisu, “ vysvětlila Těthalová. Výběrové řízní bude i tématem přednášek zástupců Policie ČR. Podělí se s návštěvníky o specifika přijímacího řízení k Policii. Pokud chcete uspět právě u jejich pohovoru, nenechte si ujít veletrh v Kyjově.

Kyjov a Veselí nad Moravou – skvělá příležitost najít práci

Veletrh pracovních příležitostí zahajuje ve středu 4. října od osmé hodiny ráno, potrvá až do odpoledních hodin v prostorách Domu kultury v Kyjově. Druhé kolo s nabídkou regionálních zaměstnavatelů proběhne ve Veselí nad Moravou ve středu 18. října.

Vstup na obě akce je zdarma. Pro návštěvníky jsou připraveny odborné přednášky, kariérové poradenství a konzultace. Odnést si mohou užitečné tipy, jak úspěšně projít výběrovým řízením nebo jak si usnadnit rozjezd podnikání. Jde o jedinečnou příležitost osobního kontaktu s regionálními zaměstnavateli. Ti, co hledají pracovníky různých profesí, budou na jednom místě. A pozor, nezapomeňte si s sebou vzít životopis. Máte možnost odborně jej zkonzultovat, kariérová poradkyně Vám se strukturou životopisu ráda poradí. Přijďte a udělejte první krok k životní změně.

Přiložené soubory