Břehy říčky Kyjovky v Boršově spojil nový most

Nový most přes říčku Kyjovku, který v Kyjově spojil v ulici Za Humny dvě místní části Boršov a Nětčice, byl slavnostně předán a otevřen 21. září 2017.

Výstavba přišla město na 10,7 milionů korun a stavbaři ho budovali od loňského listopadu do konce letošního července. „Začínali jsme demolicí původního trámového mostu, museli pak zajistit mostní provizorium, upravit komunikace a přeložit inženýrské sítě, než jsme se dostali ke stavbě nového železobetonového mostu,“ říká Tomáš Hrabina, ředitel závodu Dopravní stavby Morava společnosti Swietelsky stavební. Most je dlouhý necelých 12 a široký přes 8 metrů. Založen je na mikropilotách.

Město Kyjov, které bylo investorem stavby, tak zásadně vylepšilo dopravní spojení po místní komunikaci, která je jedinou příjezdovou cestou do pětihektarového průmyslového areálu. V něm pracují zhruba dvě stovky lidí, nedaleko je i učiliště, základní i mateřská škola. „Technický stav původního mostu, přes který jezdí i těžké kamiony, byl už neudržitelný. Jediným řešením byla stavba nového, která umožňuje i další rozvoj průmyslové zóny. Potěšitelné je, že tato investice nebyla hrazena jen z městských zdrojů. Čtyřmi miliony přispěl Jihomoravský kraj, více než sto tisíci pak někteří podnikatelé, kteří mají v areálu své provozovny,“ uvedl starosta Kyjova František Lukl.

Kromě Jihomoravského kraje se na výstavbě finančně spolupodílely tyto firmy:

• A.Z.A. Kyjov a.s. (jednatel Miroslav Novotný) / 45.000,- Kč
  • SpectroTech s.r.o. (jednatelé Michal Randula s Ing. Lenkou Randulovou) / 15.000,- Kč
  • Kartonáž Kyjov, družstvo (předsedkyně Anna Exelová) / 10.000,- Kč
  • Nelun, spol. s r.o. (jednatel Ing. Michal Křižánek s Alenou Žižlavskou) / 20.000,- Kč
  • Project Controls, s.r.o. (Ing. Jaroslav Mrnka) / 50.000,- Kč
  • Josef Selucký / 3.000,- Kč

Město Kyjov všem přispěvatelům moc děkuje.

wy7b1v5u4n

Spolufinancováno Jihomoravským krajem.