Kyjovsko navštívilo Štrasburk

Koncem září se chutě a barvy Kyjovska představily ve francouzském Štrasburku. V budově Rady Evropy proběhla vernisáž výstavy fotografií Moravského Slovácka Radka Severy, hosté měli možnost ochutnat jihomoravská vína producentů z Kyjovska a moravské koláčky, tradiční folklor představila skrze hudební a taneční vystoupení Cimbálová muzika Stužka a tanečníci ze souboru Lúčka. Dále byly prezentovány turistické možnosti regionu.

Akce se zúčastnili čelní reprezentanti Rady Evropy, Evropského parlamentu, diplomatických misí ve Štrasburku a další hosté. Za Jihomoravský kraj byli přítomni předseda Výboru pro meziregionální vztahy Vít Rajtšlégr a předseda Výboru pro regionální rozvoj Radomír Pavlíček. Před samotnou večerní prezentací proběhlo jednání se Stálým představitelem České republiky při Radě Evropy Emilem Rufferem a jeho zástupcem Jiřím Šlaisem možnostech prezentace Jihomoravského kraje.