Děti si připomínají vznik Československa - štafetovým během

10. ročník "Běhu s trikolórou" dnes uspořádala základní škola J. A. Komenského. Své síly změřily štafety žáků nejen z pořadatelské školy, ale taky ze ZŠ Dr. Joklíka. Celkem se v městském parku shromáždily více než čtyři stovky dětí z třetích až pátých tříd, ať už na startovní čáře, nebo v roli povzbuzujících diváků.

Akce je netradiční a pro děti jistě přijatelnou formou oslavy výročí vzniku Československa. Letošní ročník byl generálkou na příští rok - 28. října 2018 uplyne sto let od založení samostatného československého státu. K této příležitosti ZŠ J. A. Komenského plánuje uspořádat výstavu. Představí významné kyjovské výtvarníky, kteří během posledních sta let v Kyjově působili. Doplní ji výtvarné práce dětí z kyjovských základních škol - jejich soutěžní výstava se pro změnu bude vztahovat k výročí Kyjova - příští rok totiž uplyne 470 let od chvíle, kdy naše město získalo přívlastek "královské".