Kyjovský starosta by obstál i jako průvodce

Image (53)

Taky letos se pro třeťáky kyjovských základních škol otevřely brány městského úřadu. Skupiny pěti desítek zvídavých školáčků se ujal starosta František Lukl.

Děti seznámil nejen s historií budovy radnice, ale i našeho města. Vyzdvihl třeba skutečnost, že území, kde se Kyjov rozkládá, bylo osídleno už v pravěku. "To svědčí o ideálním klimatu pro život, což potvrdily i samy děti. Nesmírně mě potěšilo, že nikdo z malých návštěvníků se z Kyjova nechce odstěhovat. Kyjov je dobrá adresa a líbí se jim tady," říká starosta. Současně ale je podle žáčků co zlepšovat - třeba více zeleně, více obchodů, naopak méně aut.

Starosta děti provedl po nejstarších částech radnice. Společně navštívili třeba obřadní síň, zasedací místnost, salonek, či výstavu kyjovských osobností v radniční galerii. Nahlédli taky do některých kanceláří. "Pocházím z učitelské rodiny a geny se nezapřou. Rád mladým lidem osvětluji nejenom historii našeho města, tentokrát se k tomu navíc přidala i výstava osobností, Kyjovjáků, na které můžeme být právem hrdí,“ doplňuje starosta.

Podle očekávání pak největší zájem dětí vzbudila návštěva služebny městské policie. Prohlédly si kamerový systém a zázemí policejního vozu. Některé z nich si dokonce vyzkoušely, jaké to je mít na rukou pouta.