Pátek 13. ve znamení nehod - naštěstí jen jako...

Image (62)

V pátek 13. se na kyjovském Masarykově náměstí stalo hned několik nepříjemných událostí. Dopravní nehodu, slaňování zraněného pokrývače z radniční věže, nebo třeba zásah proti prchajícímu zloději si hasiči, policisté a záchranáři naštěstí vyzkoušeli jen nanečisto. Atraktivní ukázky byly součástí akce "Den IZS". Jejich počínání během dnešního dopoledne sledovaly stovky lidí, včetně dětí z mateřských, základních i středních škol. „Je to možnost, jak veřejnosti představit všechno, co umíme, a také jak jim v případě potřeby můžeme pomoci,“ vysvětluje význam akce ředitel jihomoravských hasičů Jiří Pelikán.

Programu pro veřejnost předcházelo jednání zástupců integrovaného záchranného systému s představiteli města. Schůzku, jejímž hlavním tématem bylo efektivnější předávání informací, zorganizoval kyjovský starosta František Lukl. „Starosta je člověk, na kterého se obrací občané v první linii, a proto není možné, aby nedisponoval údaji o akcích, které ve městě realizuje policie či záchranná služba, ať už v souvislosti se záchranou životů nebo represivními akcemi,“ zdůrazňuje starosta.

Den IZS se v Kyjově konal i vloni. Organizátoři věří, že se z něj stane každoroční tradice.