Návštěvníci zažijí tak trochu jiný Kyjov

zazit_kyjov_jinak_plakat

Poprvé v historii města dostali příležitost jeho obyvatelé vytvořit společně nezapomenutelnou atmosféru - druhou zářijovou sobotu se uskuteční v Kyjově sousedská slavnost s názvem Zažít Kyjov jinak. Akce má za úkol pobavit a také zocelit sousedské vztahy. Už tak bohatý společenský život ve městě dostane zase nový rozměr. Návštěvníci mohou zažít Kyjov tak, jako nikdy předtím. Ožijí totiž i místa, kde se v minulosti žádná kulturní, společenská ani jiná událost nekonala.

Do mlékárny za muzikou

Do povědomí místních obyvatel Kyjova vstoupil především v posledních měsících areál bývalé mlékárny. Určen je k demolici a na jeho místě má vyrůst nový komplex pro bydlení a společenský život. V sobotu 15. září ale otevře svoje brány a zahrají zde místní hudební uskupení. Dalším místem, které čeká na svoji kulturně-společenskou premiéru ve větším rozsahu, je zcela nový prostor před Klvaňovým gymnáziem. V rámci akce Zažít Kyjov jinak se právě v tomto areálu odehraje řada sportovních, hudebních i tanečních vystoupení. Městský park a prostory Městské knihovny Kyjov zase zaplní soutěže, výtvarné dílny, promítání, burzy knih a prodej výrobků zdejších obyvatel. Přijdou si na své také milovníci autorského čtení, výtvarného umění, zvířat, ale také elektronické hudby, a to v parku u kaple sv. Josefa nad Vlastivědným muzeem.

„Zažít Kyjov jinak se v Kyjově uskuteční poprvé. Nejvíc mě na přípravě baví to, že je postavena na dobrovolnosti a nadšení. Při plánování akce se už více než půl roku setkávají aktivní lidé z různých oblastí zájmů, věkových skupin a politické příslušnosti. A rozumíme si. Stejně jako koordinátoři se i účinkující zapojí bez nároku na jakoukoliv odměnu, a to není vůbec běžný jev,“ uvedla členka koordinačního týmu Zuzana Šrahůlková.

V jeden den mohou zájemci v Kyjově potkat zástupce místních organizací, spolků, zajímavé osobnosti, umělce i kreativce. Mají jedinečnou příležitost zahrát si venkovní hry, zatančit i zazpívat, dobře se pobavit i občerstvit. Program, který je bohatý jak pro děti, tak pro dospělé, si totiž Kyjovjáci vytvořili zcela ve své režii.

„Město Kyjov nám na tuto akci poskytuje prostory a zařízení zdarma, díky tomu nemusíme od návštěvníků vybírat vstupné, za což jsme moc rádi,“ doplnila Zuzana Šrahůlková, která přišla s nápadem realizovat toto netradiční sousedské setkání, inspirované podobnými z jiných měst. Nechte se tedy pozvat do Kyjova 15. září 2018 a zažijete jej tak, jak jej neznáte.

Více informací na: www.zazitkyjovjinak.cz

Městský úřad Kyjov