Úředníci z kyjovské radnice dobrovolně pomáhají potřebným

Image (100)

Na několik hodin zpříjemnit všední dny seniorům ve městě. Dobrovolně a bez nároku na odměnu. Aktivita, do které se nově zapojili zaměstnanci Městského úřadu Kyjov. Několik z nich pravidelně dochází do Centra služeb pro seniory, kde dělají společnost méně pohyblivým klientům. „V rámci dopoledních setkání probíhá taneční terapie pod vedením zdravotní sestry. Pro obyvatele Domova je to vždy společenská událost. Díky naší asistenci si mohou zatančit v páru, uvolnit se a povykládat si,“ popisuje Kateřina Vaculíková, dobrovolnice a referentka kyjovské radnice.

Městský úřad plánuje podporu veřejně prospěšných projektů ještě rozšířit. Další dobrovolnickou aktivitou, která startuje právě v těchto dnech, je například sbírka školních potřeb pro prvňáčky ze sociálně slabších rodin. „Čas, který zaměstnanci radnice věnují výkonu dobrovolnické činnosti, je kompenzován až do výše dvou dnů náhradního volna během roku,“ doplňuje tajemník úřadu Milan Jagoš.