Projekty v přípravě

Novostavba hasičské zbrojnice pro JSDH Kyjov

JSDH

Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Kyjova sídlí v jednom objektu s jednotkou Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje v objektu s právem hospodařit s majetkem státu pro HZS JmK, které je v rozporu pro zajištění akceschopnosti obou jednotek.

Město Kyjov nevlastní žádný vhodný objekt k rekonstrukci pro zázemí Jednotky sboru dobrovolných hasičů. V současné době je nutné zajistit zázemí pro spolehlivé fungování a udržení akceschopnosti JSDH Kyjov (kat. JPO II), která musí uvolnit stávající prostory pro HZS JmK HS Kyjov, z důvodu plánovaného rozšíření z P1 na P2. Z výše uvedených důvodů je nezbytná výstavba nového objektu. Jedná se o novostavbu objektu hasičské zbrojnice pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů města Kyjova a současně pro sbor dobrovolných hasičů, včetně mládeže.

Objekt bude využíván jako zázemí pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů města Kyjova včetně možnosti parkování automobilů potřebných pro zásah, šaten, dílny, potřebných skladů, klubovny s kuchyňkou, kanceláří velitele, školící místnosti a odpočívárny, čímž bude zabezpečena akceschopnost JSDH Kyjov a zajištěno zázemí pro její technickou a odbornou připravenost.

Objekt je funkčně členěn tak, aby jej bylo možno využívat i jako zázemí sboru dobrovolných hasičů včetně mládeže, pro které bude sloužit nové přilehlé hřiště – sportoviště.

Díky výstavbě nového objektu hasičské zbrojnice dojde ke zvýšení akceschopnosti jednotky požární ochrany Kyjov, ochrany života, zdraví osob, majetku a hospodářských aktivit v návaznosti na její vybavení a zázemí odpovídající ČSN 73 5710 a požadovaným předpisům a normám pro daný druh stavby, dále požadavkům a potřebám hasičů jednotky SDH.

Přiložené soubory