Město

Kyjov bude mít nové streetballové hřiště

Foto
Vytvořeno:

Hrací plochu o rozměru 10,6 x 11 metru a basketbalový koš nabídne nové streetballové hřiště na sídlišti Klínky. Výstavba začala ve druhé polovině dubna a zhruba měsíc od zahájení prací by se po umělém bezpečnostním povrchu měli prohánět první sportovci.

Projekt vzešel z participativního rozpočtu a tentokrát šlo o participaci se vším všudy. Iniciátoři projektu, poté co předpokládané náklady na výstavbu přesáhly maximální hranici stanovenou pravidly participativního rozpočtu, oslovili firmy a živnostníky z Kyjova a okolí, kteří část nákladů pomohli dokrýt.

Děkujeme tímto: 

  • Vetropack Moravia Glass, a.s.      15.000,-Kč
  • Tiskárna Šiki Kyjov                        10.000,-Kč
  • VPL Kyjov, s.r.o.                             10.000,-Kč
  • Zuzana Úhlerová                           10.000,-Kč 
  • Josef Mančík                                  7.000,-Kč    

Projekt se navíc podařilo zařadit mezi takzvaná oranžová hřiště, která podporuje Nadace ČEZ. Na výstavbu streetballového hřiště na Klínkách uvolnila 350 tisíc korun. Nadaci ČEZ moc děkujeme za podporu. Vybudování hřiště vyjde na více než půl milionu korun. 


Slavnostní otevření se uskuteční v pátek 7. června v 17 hodin, akci doplní zajímavý program a soutěže pro malé sportovce. Těšíme se na vás.

Mohlo by Vás zajímat

letní kino Kyjov

Kyjovské letní kino zahajuje provoz. Pro děti jsou letos nachystané animované pohádky “Já, padouch 4” nebo “V hlavě 2”. Dospělé potěší třeba filmy “Matka v trapu” nebo “Sladký…