Město

35 metrová máje zdobí Masarykovo náměstí

Májka
Vytvořeno:

Po roce jsme se zase dočkali jedné z nejkrásnějších tradic našeho města. Stavění máje se tradičně ujal Slovácký soubor Kyjov, který ji v počtu čtyřiceti mužů postavil na Masarykově náměstí 30. dubna.

Kmen máje pochází ze smrkového stromu z kyjovských lesů. Slovácký soubor jej přivezl s týdenním předstihem, aby stihl vyschnout a nebyl tak těžký při zvedání. Následně k němu členové souboru připojili borovicovou špici z Vracova. Před samotným zahájením stavění máje ji děvčata nazdobila mašlemi a růžičkami z krepového papíru. Vrchol ozdobil ještě turecký šátek, který běžně nosí stárky. O pitný režim se v průběhu stavění máje postaral starosta města František Lukl a místostarosta Daniel Čmelík.

Máj je oslavován jako symbol jara, lásky, plodnosti a mládí – ale také jako strážce obce. A tak děkujeme Slováckému souboru za to, že má Kyjov zpět tuto květnovou dominantu města.

 

Stavění máje v Kyjově

Mohlo by Vás zajímat

letní kino Kyjov

Kyjovské letní kino zahajuje provoz. Pro děti jsou letos nachystané animované pohádky “Já, padouch 4” nebo “V hlavě 2”. Dospělé potěší třeba filmy “Matka v trapu” nebo “Sladký…