Kyjov zahájil mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae

29. ročník mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae byl zahájen v pátek 31. května právě u nás v Kyjově. Jednalo se o unikátní skloubení klasické hudby, Bedřicha Smetany a kyjovského folklóru.

Koncert obohatily hvězdy světového formátu, na flétnu zahrála Janne Thomsen z Dánska, renomovaný finský skladatel, dirigent a klavírista Olli Mustonen vystoupil jako dirigent orchestru PKF – Prague Philharmonia se světovou premiérou svého flétnového koncertu Sadunkertoja.

Concentus Moraviae se pořádá každý rok před začátkem letních prázdnin. Posluchači díky němu spojují výjimečné hudební zážitky s návštěvou jižní Moravy, Vysočiny a Dolního Rakouska. Letos se přes tři desítky koncertů odehrají v termínu od 31. 5. – 10. 7. v prostorech dvou desítek měst.

Concentus Moraviae